Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

HORKÝ LED - využití při airsoftu?

2 posters

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1HORKÝ LED - využití při airsoftu? Empty HORKÝ LED - využití při airsoftu? Fri Nov 23, 2012 2:09 pm

Marshal

Marshal
představený uživatel

Čau chlapi. Chci se zeptat, jestli tu někdo rozumíte chemii?
Víte, jde o to že mě napadlo použít horký led vyrobený z octanu sodného k ohřívání baterek v chladném počasí.
Můžete to znát třeba jako ty horký polštářky, ve kterých je plíšek, který když promáčknete tak to ztuhne a začne hřát. Tohle by bylo jen v o hodně větším množství...

Případně jestli nevíte, kde by ho tu v okolí mohli prodávat...

Forest


Admin
Admin

Marshal napsal:Čau chlapi. Chci se zeptat, jestli tu někdo rozumíte chemii?
Víte, jde o to že mě napadlo použít horký led vyrobený z octanu sodného k ohřívání baterek v chladném počasí.
Můžete to znát třeba jako ty horký polštářky, ve kterých je plíšek, který když promáčknete tak to ztuhne a začne hřát. Tohle by bylo jen v o hodně větším množství...

Případně jestli nevíte, kde by ho tu v okolí mohli prodávat...

Čau Maršále,

chemicky ti k tomu neřeknu vůbec nic, ale dovolím si zde připojit svou úvahu. Hot packy se daj pořídit za docela slušnej peníz, myslím že nemá moc význam si je vyrábět, ale to říká člověk co by to neuměl. Ty US packy jsou docela velký, moc si nedokáži představit, jak bys tím baterky ohřejval - možná tak náhradní baterky a někde v kapse, určitě by jim to prospělo. I když těch 30-40 minut co vydrží jeden pytlík je slabota, ale možná nějak to izolovat, atd... kdo ví.

Pokud bys to chtěl nějak zakomponovat do zbraně (v případě škorpa si to nedokáži představit), třeba M4, tak ty US pytlíky taky není kam dát, ale viděl jsem komerční pytlíky velikosti asi jako malá notebooková myš (jen placatější) a to by se tam narvat dalo. To sice řeší prostor, ale zas to neřeší ten zmíněnej čas.

A pak třetí věc, která mi v hlavě přichází na řadu je ta, že bych se docela bál rozdílu teplot uvnitř a venku zbraně, kvůli materiálu, neboť nějakej strojař nebo inženýr přes materiály by ti asi vysvětlil jako mne, že by to nemuselo dělat dobrotu.

Uvedu příklad, kterým jsem byl před asi rokem vyděšen: venku okolo - 20, zbraň venku krásně vymrzne (nejen zbraň, přesky na vestě/nosiči, atd...), přijdeš s tím do +20 (pokojové teploty) a při nějaký manipulaci to začne praskat a pokud ne hned, v budoucnosti se třeba i kvůli tomuto mohou objevit problémy.

Na základě tohoto jsem začal alespoň zbraň, při příchodu z horších teplot, nechal rozmrzat, nejprve opřenou za barákem, potom v garáži, atd... Abych to minimalizoval.

A tedy ještě jednou proč sem to zmínil. Rozdíl teplot ve zbrani a na jejím povrchu by nemusel dělat dobrotu.

Takže ve finále než kupovat hot packy a ohřejvat baterky v batohu, tak šoupni baterky někam na svoje tělo do nějaký náprsní kapsy nebo do trenek a poskytneš jim stejnou tepelnou pohodu. A hotpacky používej nějak smysluplnějc.




Snad jsem to napsal smysluplně. Klidně mi to může někdo zasvěcený vyvracet, třeba to tak není, ale osobně si myslím, že na tom něco je.



Každopádně fajn, že se chystáš na zimu, teplo asi moc nebude. :-) A co vy ostatní, už jste zazimovali a sezonu pověsili na hřebík? Very Happy

Marshal

Marshal
představený uživatel

Děkuju za odezvu. Na škorpika bych to ani nepoužíval. Jak říkáš, baterky nosím pod blůzou na náprsní kapse. A když střílím, rukojeť s baterkou držím v ruce, čímž se málo, ale lepší než nic, zahřívá.

S těmi rozdíly teplot počítám, ale jelikož používám ještě AK s pevnou pažbou, myslel jsem, že bych to nějak namontoval zvenčí. Můžu roztok s o.s. nalít třeba do igelitového sáčku a jen to iniciovat, například dotykem, zlomením plíšku uvnitř... Sáček pak bude mít potřebný tvar, například pod pažbou aby se nepletl a přichycený třeba obvazem, páskou, to už je jedno.

Výroba nevypadá složitě, ale myslel jsem že by to někdo mohl znát a poradil by ... Smile

Přikládám video jak to asi funguje. https://www.youtube.com/watch?v=aC-KOYQsIvU

Pod videem píšou že 500g octanu sodného stojí asi 30dolarů, v česku ale stojí 1 kilo kolem padesáti korun. Například zde: http://www.kutilov.cz/chemikalie/octan-sodny-potravinarsky-1kg - takže i když je reakci možno opakovat vícekrát (opětovným varem směsi), nemusí se s tím šetřit.



Co se týče přípravy na zimu, mám je to co je mi dostupný, jak finančně tak dobově. Takže jen zateplenej kabát s límcem a beranici Very Happy + převlečník a chci si vyrobit lyže jako měli páni paragáni v minulém století Smile

Forest


Admin
Admin

Marshal napsal: ......................

Myslím že držet rukojeť je spíš nic, myslím že to baterku nezahřeje, to spíš chce ji dobře izolovat.

Jo, chápu tvou představu, přesto si to neumím zcela dobře představit. Měl jsem pytlíků víc, občas se nějakej zmrvil - byla v něm díra a i přes vyvaření se proces inicioval sám. Nevím proč, ale tipoval bych inicializaci vzduchem, takže s tím "vlastním" pytlíkem bys mohl narazit na podobnou trabli.

Nějaký kandaháry taky plánuju, ale určo to nebude takový retro, co plánuješ pořídit ty. Ale zas na druhou stranu, s naším řemeslem musíme počítat s tím, aby to uneslo daleko víc, než ty tvoje, to ty nemusíš řešit, když nenosíš nic, protože ještě nic nebylo. Very Happy Very Happy

Marshal

Marshal
představený uživatel

Tak musím to vyzkoušet a uvidí se. Třeba to bude fungovat tak dobře že to bude chtít celý okolí. A nebo taky ne Very Happy

Forest


Admin
Admin

Marshal napsal:Tak musím to vyzkoušet a uvidí se. Třeba to bude fungovat tak dobře že to bude chtít celý okolí. A nebo taky ne Very Happy


těžko říct, ale celý okolí asi těžko, max. možná těch pár exotů co plánujou v zimě vyvíjet nějakou činnost Very Happy jinak pokud to prodlouží výdrž baterií, paráda cheers pak můžeš vymyslet něco co prodlouží životnost dílů Twisted Evil

Sponsored content



Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Similar topics

-

» PRAVIDLA v AIRSOFTU

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru