You are not connected. Please login or register

PRAVIDLA v AIRSOFTU

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 PRAVIDLA v AIRSOFTU za Sun Nov 09, 2008 6:44 pm

Anonymní


Anonymní
1) mrtvola neříká živým kde kdo je ani je neupozorňuje na nebezpečí od nepřítele.
2) mrtvola nestřílí pokud nemá poškozenou zbran a potřebuje jí po opravě otestovat.
3) mrtvola má sundanou pokrývku hlavy za každého počasí pokud není určeno jinak.
4.mrtvola se nepohybuje v místě boje ani není v táboře nebo jemu určeném místě pokud není určeno jinak.
5.mrtvola se v čase úmrtí připravuje na oživení a připravuje si zbran nebo se posilnuje stravou.
6.živý jedinci se nezhlukují v místě mrtvol a při průchodu nepřítele nevyjdou a nestřílejí.
7.zásah platí do jaké koli části těla i výstroje i zbraně(pokud je zbran na těle a je patrné že by střela zasáhla cíl,batoh na zádech a střelba do něj by zasáhla cíl).viz bod 8.a 9.
8.zásah neplatí pokud je z poza stormu nebo jiného krytu viditelná jen zbran čí výstroj(batoh,malá polní atd.)a není patrna kontura těla která by dostala zásah,odraz kuliček z těchto viditelných částí není platný to částí které jsou skryté.
9.odražená kulička není platná(větve,zdi,kouká li zbran z poza něčeho a od ní se odrazí do těla).
10.použití ochranných prostředku je věcí jedince,ale pro bezpečnost je to asi 8 let pravidlem.
11.použití granátu či kouře a slzného kouře není zakázáno pokud to organizátor nezakáže nebo neomezí.
11.není li dohodnuto jinak jednotky týmů nemusí mít navzájem žádné viditelné odlišení,identifikace je věcí každého jednotlivce a jednotky,je li domluveno používání identifikace(př. pásků)je pro všechny jejich neustálé a viditelné používání závazné.
12.pokud se útočník dostane do takové blízkosti že by byl zásah 100% nemusí,ale může střílet - stačí jen plácnout „obět“ rukou, či hlavní zbraně,což se považuje za tiché bodnutí dýkou.
13.zásah granátu je platný(obsah granátu)pokud není určeno jinak(př.v metrech).
14.je zakázáno používat v granátu cokoli by mohlo poškodit lidské zdraví(sklo,hřeby,železné čí jiné drobné věci)a je zakázáno používat i obaly z takových materiálů.
15.zásah omylem vystřelené kuličky je platný.
16.povolena je pouze munice určena k Airsoftu 6mm nebo u některých zbraní 8mm.
17.střelba je povolena do jaké koli části těla.
18.střelba na hlavu je povolena pokud není možmo střílet na jinou část těla,v případě že je patrná celá postava je střelby na hlavu nežádoucí a může tak dojít k hádkám.
19.pokud se lidé dohadují o zásahu zda byl platný či ne,se na tyto lidi nestřílí do doby než se dohodnou zda byl zásah platný či ne a zásah na někoho takového se nepočítá.
20.snažit se zachovávat chladnou hlavu a nepouštět se do hádek či jiných konfliktů.Naposledy upravil kofik dne Fri Jun 26, 2009 1:35 pm, celkově upraveno 6 krát

2 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Mon Nov 10, 2008 10:10 pm

Zdar armado je celkem dobre ze Kofika napadlo sem hodit pravidla my osobne je teda za ty leta zname ale presto je tu nekolik verzi techto pravidel a kazdy uznava tu svou... Lisi v takovych mensich detajlech jako ze treba zasah do zbrane je neplatny nebo ze je zbran pouze poskozena a vojak si musi vzit jinou atd...sou to jenom takovy blbosti ale stejne to k hadkam vede...Ale jinak je to Ok ze taky sou....

S jednou veci teda osobne nesouhlasim a nikdy sem ji neuznaval a to je bod 12

12.pokud se útočník dostane do takové blízkosti že by byl zásah 100% nemusí,ale může střílet - stačí jen plácnout „obět“ rukou, či hlavní zbraně,což se považuje za tiché bodnutí dýkou.

Sem toho nazoru ze to neni Baseball abychom se Outovali rukama nebo do sede stouchali Laufama jak na kulecniku... Jeto jen muj osobni nazor ale kdyz u sebe nemam gumovej nuz tak bodnu nozem v pouzdru a nebo proste strelba....

Ale jinak dikas za pravidla a myslim ze nam to pomuze je sjednotit a omezit zbytecne hadky a konflikty....
Softu zdar

A vovovotom to je ne.... Question Laughing

Zobrazit informace o autorovi http://www.as4pzprtrutnov.estranky.cz

3 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Tue Nov 11, 2008 9:31 am

Anonymní


Anonymní
K bodu 12. jde oto že upgrade ve zbraních může udělat nepříjemnost na vašem těle ze vzdálenosti 1M nebo i menší a pak by mohlo dojít ke vzajemné rozepři,ale taková věc se vám stane jedno za 10 let maximalně Very HappyNaposledy upravil kofik dne Fri Jun 26, 2009 1:36 pm, celkově upraveno 1 krát

4 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Tue Nov 11, 2008 10:55 am

no vsak jasan... sou to jen takovy prkotiny...

Zobrazit informace o autorovi http://www.as4pzprtrutnov.estranky.cz

5 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Fri May 01, 2009 11:51 am

Zdravim chlapy, chci se zeptat k pravidlům. Jeden týpek tady od nás se mě ptal jak je to se zásahem do helmy... Nedokázal jsem mu na to odpovědět a proto se ptám..... Když je zásah patrný pouze do helmy, zásah platí, či ne ?

Zobrazit informace o autorovi

6 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Fri May 01, 2009 12:33 pm

jirpa


představený uživatel
Bryder napsal:Zdravim chlapy, chci se zeptat k pravidlům. Jeden týpek tady od nás se mě ptal jak je to se zásahem do helmy... Nedokázal jsem mu na to odpovědět a proto se ptám..... Když je zásah patrný pouze do helmy, zásah platí, či ne ?

Podle toho, jak určí organizátor. Ale většinou to je platné.

Zobrazit informace o autorovi

7 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Fri May 01, 2009 2:37 pm

oukey, fain... Dik

Zobrazit informace o autorovi

8 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Tue May 05, 2009 12:24 pm

Peca


představený uživatel
No snad si to přečte co nejvíc lidí .Ale hlavně si myslim že bod 8 je z poloviny kravina protože mrtě lidí ti nebude říkat jestli by to tebou proletělo nebo né a většinou se počítal veškerej zázach výstroje dotoho sme zahrnovali i maskování sřeba když budu obalenej větvičkama a ruzným bordelem tak ja osobně bych to počítal jako zásach hlavně všechno to záleží na přiznávání


Peca
22nd SAS Trutnov

Zobrazit informace o autorovi

9 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Tue May 05, 2009 4:12 pm

Anonymní


Anonymní
když budeš v zákopu a bude vydět jen zbran s rukou která sní mává a ty tu ruko nesejmeš,ale zbran ano tak odejdeš jako mrtvola Question asi ne,tak nějak je to myšleno,ovšem v reálu by bylo po kvéru či ruce díky požkození zbraně,to samé je že hodíš batoh před sebe a za něj si lehneš a opětuješ palbu a zásahy jsou jen do batohu před tebou,takto je to soporné protože i v reálu se takto vojáci schovávají a opětují střelbu

10 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Tue Oct 19, 2010 6:43 pm

SErgei

avatar
představený uživatel
mam takovej dotaz...jak je to s medicama ve hre jestli on muze nejak vracet do hry napr oznacenim nejakym carem latky...nebo je to proste tak jak se to dohodne pred hrou....(kdyztak to smazte pokud uznate za vhodny Wink )

Zobrazit informace o autorovi

11 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Wed Oct 20, 2010 12:38 pm

Šáfa

avatar
Admin
Admin
SErgei napsal:mam takovej dotaz...jak je to s medicama ve hre jestli on muze nejak vracet do hry napr oznacenim nejakym carem latky...nebo je to proste tak jak se to dohodne pred hrou....(kdyztak to smazte pokud uznate za vhodny Wink )
S medikama se ta akcích fora moc často nesetkáš, když už jo, tak to je vetšinou jen plácnutí dotyčného. Jinak samosebou záleží na pravidlech dané akce. Třeba na nějaké akci od GSG to bylo tak, že když někdo dostal zásah, z kapsy si vyndal kartičku a na ní bylo napsáno zranění, například utržená noha pod kolenem, poškozené oko od střepiny nebo cokoli jiného, medik měl potom za úkol toto zranění co nejlépe ošetřit, tím si taká opakoval své zdravotnické zkušenosti...

Možností jak ve hře používat mediky je spousty

Zobrazit informace o autorovi

12 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Wed Oct 20, 2010 1:27 pm

SErgei

avatar
představený uživatel
díky...no já právě sem někde viděl že při první zásahu mu druhej dá na ruku nějaký označení a při druhým musel jít na mrtvoliště a někde zase moh uzdravovat jenom medik...takže je to prostě na tom jak se dohodnou pravidla...

Zobrazit informace o autorovi

13 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Wed Oct 20, 2010 5:09 pm

Anonymní


Anonymní
akce kde je medik který tě vrátí do boje se provozují převážně na moravě a chodí to tak že pokud dostaneš zásah do nohou musíš lehnout a zůstat na místě a můžeš přitom střílet nemůžeš se ošetřit sám a pokud tě do 5-10 min neošetří medik tak jsi KO a odebereš se na mrtvoliště kde budeš třeba 30min,pokud dostaneš zásah do rukou můžeš se pohybovat,ale nemůžeš střílet i když dostaneš zásah jen do jedné a zas to samé pokud tě neošetří medik do 5-10 min končíš,pokud dotaneš zásah do těla nebo to odnese hlava jsi KO a odcházíš na mrtvolko,medik ti může ošetřit ruku nebo nohu a pokud dostaneš další zásah kam koli jsi mrtev a odcházíš na mrtvoliště a poté jsi zas plně funkční a může tě zas jen jednou ošetřit,zranění by se mělo ošetřovat pokud možno věrohodně.

14 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Wed Oct 20, 2010 8:20 pm

dark wolf

avatar
představený uživatel
Pokud to tu je tak se moc omlouvám, ale video je best
Je tam i krásně znázorněna scéna s mediky
https://www.youtube.com/watch?v=bq47yOoXtmo

Zobrazit informace o autorovi

15 Re: PRAVIDLA v AIRSOFTU za Thu Oct 21, 2010 12:04 pm

Mates

avatar
představený uživatel
tak to je dobře ztvárněný Very Happy Very Happy

Zobrazit informace o autorovi

Sponsored content


Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru