Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

nějaký svítidlo

+2
Forest
Amunzen
6 posters

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1nějaký svítidlo Empty nějaký svítidlo Mon Sep 15, 2008 5:41 pm

Amunzen

Amunzen
představený uživatel

nevim zdali to patří zrovna sem ale dnes kámoš mě naved že z pár dostupných věcí se dá vytvořit smeš která svítí jako chem. svítidlo....možná to znáte....možná ne....údajně z nějaký limonády z plusu a nějakých věcí z drogerie..tak uvidim skusim to splácat dohromady a napíšu...ale nejdřív si musim zpomenout na přísady...Smile

2nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Mon Sep 15, 2008 5:58 pm

Forest


Admin
Admin

ReapeR napsal:nevim zdali to patří zrovna sem ale dnes kámoš mě naved že z pár dostupných věcí se dá vytvořit smeš která svítí jako chem. svítidlo....možná to znáte....možná ne....údajně z nějaký limonády z plusu a nějakých věcí z drogerie..tak uvidim skusim to splácat dohromady a napíšu...ale nejdřív si musim zpomenout na přísady...Smile

hmmm, to zní zajímavě, skoro mi to připomíná ty super dýmovničky z dusičňanu, fakt sem zvědavej, jestli aspoň tohle bude fungovat...

3nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Mon Sep 15, 2008 6:13 pm

Anonymní


Anonymní

no šlo oto že to byla jakási cola z USA a měl to bejt i údajně podvod

4nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Tue Sep 16, 2008 3:32 pm

Amunzen

Amunzen
představený uživatel

kofik napsal:no šlo oto že to byla jakási cola z USA a měl to bejt i údajně podvod

Co sem slyšel tak pravil jeden rybář že to funguje no uvidí se...je možný že to je podvod ale já sem prostě zvědavej....

5nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Fri Mar 20, 2009 8:08 pm

Marshal

Marshal
představený uživatel

JO, to světlo se dělá že se smíchá asi 200ml limonády Mountain Drew, 3 víčka od petlahve Perooxidu vodíku a trochu (na špičku čajové lžičky) jedlé sody... já jsem to ještě nezkoušel, ale náhodou jsem to zrovna dneska viel na Youtube.
Kdyžtak řekněte jak to dopadlo afro

6nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Sat Mar 21, 2009 10:04 pm

Forest


Admin
Admin

Sharp to vídko na youtube vyhrabal, zajímavé:

https://www.youtube.com.... KLICK

7nějaký svítidlo Empty pomoc Thu Oct 29, 2009 5:31 pm

patrik-tácek



obávám se že jsem nesehnal mountain dew, nevíte kde by se dal koupit, nebo co by se dalo použít místo něj??

8nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Thu Oct 29, 2009 7:28 pm

Marshal

Marshal
představený uživatel

Taky jsem ho moc dlouho sháněl, dokonce jsem zaúkoloval i příbuzný a kámoše, ale nikdo ho nikde neviděl, takže si říkám jestli se ještě vůbec prodává (mezi náma - byla to taky pěkně hnusná chemička ;-) )

9nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Thu Oct 29, 2009 8:01 pm

Lubos

Lubos
Admin
Admin

co jsem slyšel je to prej super podvod ale ještě požádám Batmana aby k tomu jako chemik vyjádřil ale mám dojem že už byla jednou někde diskuze a všichni se schodly na tom že je to super podvod


***Já snad založím vlákno umíchej si doma sám jsem zvědav co se tam objedví za dobrůtky ***

10nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Thu Oct 29, 2009 8:09 pm

patrik-tácek



[quote="Luboš"]co jsem slyšel je to prej super podvod ale ještě požádám Batmana aby k tomu jako chemik vyjádřil ale mám dojem že už byla jednou někde diskuze a všichni se schodly na tom že je to super podvod


já jsem čet, že to jde s 30% peroxidem vodíku a polívkovou lžicí sody

11nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Thu Oct 29, 2009 8:13 pm

Lubos

Lubos
Admin
Admin

hmm tak že bych to šel zkusit doma 30% peroxid mám Smile

12nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Thu Oct 29, 2009 8:16 pm

patrik-tácek



Luboš napsal:hmm tak že bych to šel zkusit doma 30% peroxid mám Smile

a ještě jedna rada, zkoumal jsem složení a pokud neseženete mountain dew (jako že předpokládám že ho neseženete, zkuste sprite a do něj hodně citronového Taknu(pozor, Tank musí být citronový, sou v něm použity stejně chemické barviva))

13nějaký svítidlo Empty Re: nějaký svítidlo Thu Oct 29, 2009 9:32 pm

Batman

Batman
představený uživatel

Já teda nejsem chemik, ale můžu říct, že v zásadě to možný je, peroxid může být "aktivátor" fluorescenčního záření... záleží jen, co je v tom mountain dew a jak to reaguje... ale jestli to tak opravdu funguje říct nemůžu... ideální je si to odzkoušet Smile

http://asvitezna.estranky.cz

Sponsored content



Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru