Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Bojová vesta M16 (zásobníková)

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1Bojová vesta M16 (zásobníková) Empty Bojová vesta M16 (zásobníková) Tue Oct 07, 2008 5:48 pm

Forest


Admin
Admin

Bojová vesta M16 (zásobníková)

Tuto vestu jsem koupil u firmy Bohemia Air Soft na internetovém obchodě www.airsoftshop.cz.
Jak jsem se dostal k této vestě? Dlouho jsem vybíral vestu, která by mi vyhovovala po kapsové stránce a po vzhledové stránce. Jednou jsme zasedli s kamarádem k pc a objevili jsme na internetu tuto vestu a na první pohled mě oslovila.
Proč jsem si tuto vestu teda vlastně koupil? Náš tým se zajímá o AČR, proto jedním z hlavních kritérií vyhovující vesty byl vzor 95. Proč jsem si vybral zrovna M16 (zásobníková) ? V týmu používáme zbraně M4 A1 Carbine, 4 kapsy pro zásobník M4 jsou celkem ideální. Jaké další kapsy vesta má? Na obrázku s popiskem zepředu je v pravé horní části kapsa pro vysílačku typu klasické PMR, dále v levé horní části je umístěný suchý zip, sloužící k upevnění nášivek (jmenovka, hodnost, specializace, apod…) nebo pro uchycení nějaké sumky (např. kompasovka, pouzdro na kasr, na svítilnu a mnoho dalších sumek menších rozměrů). Na obrázku s popiskem zezadu jsou dvě dostatečně velké kapsy, používám je na střelivo, granáty, nářadí, drobné vybavení, zkrátka jednoduše řečeno – „vše“ tam najdu. Zapínání vesty je navrženo tak, že se zapíná pomocí dvou trojzubců, což bych označil jako velkou přednost, jelikož necvakají a neprozradí vás jejich rozepínání, na rozdíl od vest s rozděláváním na suchý zip, jako to mu je např. u vest MNS. V zádové části v úrovni lopatek je suchý zip, který slouží k uchycení dalších nášivek nebo třeba pro camelback a další sumky. Vnitřek vesty je vyplněn síťovinou, vnějšek je z nylonu s potiskem vz.95. Dolní kraj vesty je ohraničen černými popruhy, které se dají různě nastavovat, slouží k upevnění opasku.
Výhody: rychlé obléknutí a naopak, rychlé a tiché zapínání - rozepínání trojzubců, dobře tvarovaná, díky čemuž krásně sedí na postavě a díky své univerzalitě lze nastavit snad na každého, pokud však dotyčný není trpaslík nebo batole, těm sedět nikdy nebude :-))). Dalšími výhodami je dostatek kapes a její skladnost. A v neposlední řade je její NEJVĚTŠÍ VÝHODOU poměrně nízká cena, oproti jiným 95tkovým vestám.
Nevýhody: zatím jsem nenalezl něco co by mě chybělo nebo něco, co by se mi nelíbilo.
Jak doplním v budoucnu tuto vestu? Na suchý zip zepředu upevním nášivku s funkcí pyrotechnik a nášivku vlajky ČR. Dále chci na opasek upevnit 2 polní láhve vz.95, pouzdro na záložní zbraň vz.95, malá polní vz.95, kapsu na doklady vz.95 a pouzdro na nůž vz.95.
Jak hodnotili vestu ostatní kamarádi a kolegové? Vzhledově vyhovující, tvarově vyhovující, po kapsové stránce vyhovující, rozmístění kapes vyhovující.
Mé celkové hodnocení? S vestou jsem velmi spokojen, má co vše co jsem očekával, těším se až jí budu mít s kompletní výbavou. Všem týmům co dělají AČR doporučuji tuto vestu.
Samozřejmě tato vesta není jediným typem, který je zařazen v sortimentu BAS, je i několik dalších variant s pistolovým pouzdrem a na zásobníky pro AK, SA58 i MP5, takže si na „své“ přijde téměř každý.
Tuto vestu jsem koupil u firmy Bohemia Air Soft na internetovém obchodě www.airsoftshop.cz.


Bojová vesta M16 (zásobníková) Vesta10


Autor článku: Pítrs (4-Pj)

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Similar topics

-

» Vesta CIRAS
» Boty,vesta a batoh

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru