Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Znovuoživení scény

+3
krtek
mkofik
Gary
7 posters

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Sat Feb 23, 2013 9:02 pm

Gary

Gary
představený uživatel

Nevím kam jinam to napsat, abych nezasvinil toto fórum zbytečnostma. Tak své mentální zvratky vypustím sem.

Musím říct, že mě ta trutnovská AS scéna tak trochu sere. Proč? Vznikají tu neustále nějaké nové jednotky, které hrozně nabírají členy ač jim nemají co nabídnout.

Proč, doprdele, vzniká nějaká nová jednotka, která nemá ani členy a už od počátku nemá stabilní členskou základu. Proč tedy vůbec vzniká? Proč se ten jeden či dva zakládající členové nepřidají k někomu, kdo už nějakou dobu existuje a funguje. A vůbec to teď nepíšu kvůli tomu, že my máme zrovna nábor a nikdo tady na trutnovsku nemá koule na to vstoupit do našich řad (taky nebereme každýho přizdisráče), ale píšu to kvůli tomu, že ta AS scéna tady je pěkně rozprcaná.

Takže není divu, že každá kloudná akce, která by se tu mohla odehrát, ztroskotá na přístupu podobných individuí, která si chtějí hrát jen na vlastním písečku a dělat to po svém, než aby se přizpůsobila a připojila se k někomu. Pak je vopruz oslovovat jednotky o jednom muži, aby se dala do kupy akce aspoň o třiceti lidech. A teď do mě, jestli nemám pravdu. HOWGH, domluvil jsem.

http://www.delta-trutnov.com

2Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Sat Feb 23, 2013 11:55 pm

mkofik

mkofik
Admin
Admin

Hoja Jířo,máš pravdu,před mnoha lety nás pár,tu založilo Airsoft a kam se přijelo tam si ze začátku každej z nás dělal prdel a postupně se to změnilo na respekt a i když se toho za těch cca 19 let změnilo je mnoho věcí které se nemění a to je právě tohle,než se totiž někam přidat tak se založí novej tým,u nás je to stále tak jako vždy kam jedeme jede s náma i ten respekt kterej se za těch X let vybojoval a věř že ne jen já,ale i 7th SFG/A i po rozdělení vaše delta se mnohdy snažila to tu i nadále pozvednout,ted jsem přez rok spolupracoval s SAS a také se s nima snažil pozvednout úroven AS na Trutnovsku a jak to mnohdy zkončilo - hulení pro ně bylo přednější,pak chlast atd. a máme rodiny a stejně fungujeme,pivko si dáme také,ale fungujeme,dost lidí zkončilo pro jiné zájmy,ale těch já mám osobně také dosta funguju,nebudu psát o problémech které třeba máme,ale proti tomu co někdy píšou je to jako zatrhnutej nehet,prostě někdy ty lidi nechápu,ale co se dá dělat.
Bohužel pravda je i ta že mnoho lidí zkončí do cca 2-3 let a nebo to mají jen jako odreagovačku na sobotu a nic zlepšovat nehodlají,a také když někomu napíšeš at se přidá tam či tam tak mají strach že to nezvládnou,a pak je tu i finančí stránka,je tu dost lidí co nemohou nebo nechtějí investovat do věcí,zbraní cestování na akce které jen budou poslouchat od nás a budou jen žasnout i když to je ta poslední věc co bymě zajímala osobně Smile .

3Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Sun Feb 24, 2013 7:59 pm

krtek

krtek
představený uživatel

Gary:

Je to tak, jak píšeš.

Řekněme že za těch 10 let, co se tomuhle věnuju, tu nevznikla jedna jediná jednotka, která by se udržela. A bohužel i členská základna těch týmů co vznikli před deseti lety a dříve zůstala často nepozměněná.

Otázkou je, kde je problém. Když se podívám, kolem sebe, tak vidim 150 jednotlivců, který nejsou schopný se mezi sebou domluvit, aby buď založili svůj tým a začali něco dělat, nebo ještě líp přidat se ke stávajícím týmům. Za posledních 5 let se například k nám do týmu přihlásili jen 3 nováčci. (z minimálně 150 lidí)

Takže ty lidi na to tady zřejmě nemaj koule.

Smůla je, že ani nikdo z těch zbývajících nenapsal ani řádku o tom, že by chtěli třeba s něčím pomoct či poradit, prostě nic, absolutní nezájem.

Vtipný je, že zároveň ty stejný lidi na nás pak nadávaj, a brečej že s náma "nehrajou". Že jim nic neukážeme atd atd... pořád dokola to samý...

4Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Sun Feb 24, 2013 10:00 pm

Mills

Mills
představený uživatel

Původně sem to ani komentovat nechtěl, ale nakonec mi to nedalo.

Nemůžu říct, že s vámi nesouhlasím, ale ono to taky není černo-bílí. Lidi na to asi fakt nemaj koule, ale každej má tak trochu strach z neúspěchu.

S kolegou fungujeme ve dvou, snažily sme se nabrat lidi. jednu dobu to už vypadalo celkem slibně, měli sme několik lidí, který byly zápalený, jenže po několika týdnech výcviku zase sklouzli ke svýmu pohodlnýmu standardu. než aby tomu něco málo obětovali se na to radši vysrali a než aby si zakusili nějaký nepohodlí, byli na cvičeních na sračku promáchaný, promrzlí nebo oboje dohromady tak radši čekaj až zase začne "sezóna" a bude teplíčko. namísto aby chodily domů strhaný si šetří síly na to aby se večer mohli zlejt jak prasata.

Po takovejch zkušenostech už se nám taky nechce do někoho investovat čas a energii. Bohužel jak už tady zaznělo nemáme moc co těm lidem nabídnout, ale je to začarovanej kruh- je nás málo protože není co nabídnout, a není co nabídnout protože nás je málo na to abychom jezdily na nějaký velký akce, nemluvě o finanční stránce. sice se snažíme dělat fůru věcí který se softem kolikrát mají společného jen málo, ale asi to nestačí.

a nakonec, to že lidi nemaj zájem není zas taková pravda, tedy alespoň co se týče nás(nebo sme jediný?). vždy když byla možnost přidat se na cvičení ke zkušenějším týmům, téměř vždy sme se přidali, i třeba jen jako opfor, abychom mohli nějaký věci odkoukat. Nemluvě o tom když tyhle týmy připravili cvičení "na míru" pro nás, za což sme samozřejmě vděčný. Všechno je ale jen o domluvě, nikdo se nebude lidí ptát jestli je může vytáhnout na cvíčo aby jim mohl nalejt do hlavy užitečný informace.

kolikrát sem si hrál s myšlenkou se k nějaký dobře fungující partě přidat, ale téměř vždy byl největší protiargument finance.

toť ode mě vše:-)

5Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Tue Feb 26, 2013 3:58 pm

Vais Tomáš

Vais Tomáš
představený uživatel

Tak já se taky vyjádřím

Někdo mě možná pamatuje, snad už se také můžu řadit "do staré gardy", mladí už asi moc ne.
To, že trutnovský airsoft jde k šípku je fakt, který pozoruji už asi 3-4 roky. Řekl bych, že důvodů je několik. První a hlavní, ale to je spíše globálně společenský problém, je absence jakýchkoli hodnot, zvláště respektu ke starším. S příchodem internetu, každý spolkl moudrost světa, každého hřeje v kapse wikipedie, ač v ní jsou často do nebe volající píčoviny, stačí se podívat na článek třeba o Garandu (nevím jak teď, ale ještě celkem nedávno to byl velice zajímavá hromada exkrementů). Mladí nechápou rovnici starší = chytřejší protože nechápou, že výraz "chytřejší" často nezávisí na nějakém IQ (nebo jak se ta kravina značí), ale spíše na zkušenostech. S tímhle bohužel nic neuděláme.
S tím také souvisí počet "týmů" co tu vzniká - každý musí být spešl, každý musí být ultra hypermoderní, a pokud na to nemám, říkám že to dělám "jen na odreagování" abych náhodou nemusel přiznat, že něco nedělám správně. Z tohohle spešl trendu bych vinil poítače, konkrétně hry co na nich mladí hrají. Mluvím o hovadinách typu COD, MOH, všude jsou speciální komanda, a tak nechápou, že každý příslušník jakéhokoli komanda, musel projít královnou bojiště, pěchotou. a z toho pak vzniká, že X% (můj tip je tak mezi 50-75%) trutnovských airsof´táků se neumí orientovat v mapě pomocí kompasu nebo buzoly, a aby nevypadaly jak jelita, což jsou, říkají že "se specializují na CQB". A jsme zase u toho co jsem psal výše. Mladí mají svoje ego, a nechtějí si nechat říct co jak mají dělat - raději si to budou dělat po svém a blbě.
Teď je ale čas na nějakou míru sebereflexe - každý zpytujme své svědomí, zda jsme byli vzdy vůči všem vstřícní, zda jsme se nechovali arogantně - k tomuto mám příhodu starou asi 5 let, kdy jsme ještě byli docela zobáci. Kdysi a jedné akci nás někdo, ale vážně už si nevzpomenu kdo, nutil chodit uprostřed lesa ve dvojstupu. Když sjem se nad tím podivoval co to je za blbost, dostalo se mi odpovědi "ať držím hubu, že tomu nerozumím". Myslím že každý jsme někdy takovouhle chybu udělal, ale o to je více důležitější si ty chyby umět přiznat a snažit se zabránit jejich opakování.

To jest moje úvaha na téma "stav trutnovského airsoftu". A aby se nemohlo o mě říkat že "kážu vodu a piju víno" dám sem ještě příklad toho, jak by se to mělo dělat. Na trutnovsku funguji přes 6 let, ovšem poté, co se naše jednotka 1. pěší "zúžila" na 3 nestálé členy (každý jsme na VŠ někde jinde a máme i své vlastní životy) a současně s problémem, že mě jednotka již neposouvala dál, jsem se rozhodl jít k Martinovi Boudovi a jeho USMC bandě v Praze, Dlouhodobě zaběhaná jednotka. Takhle by se to mělo dělat, a ne mít jednotky o 2 lidech, to fakt nemá cenu....

6Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Wed Feb 27, 2013 6:28 am

mkofik

mkofik
Admin
Admin

ještě za sebe dodám že se tu mnoho let i já sám snažím něco dělat pro samotné hráče tak i pro týmy,od akcí pořádaje až po jednodení až dvou dení trénování kde se jim ukáže postup,ustup, prostě vše co je potřeba,nedělám to nijak tvrdě a kdo tím prošel zjistil kde dělal doposavat chybu a něco se i přiučí,tento rok to budu dělat po třetí a jak doufám zučastní se pár lidí,a je jen škoda že je tu hromada lidí co jen křičí - to nedám,na to seru nebo na to se ti každej vysere,ale bohužel pár dní potom když je nějaká akce tak spousta lidí huláká,no jo spešláci vy to máte natrénované a hromada dalších keců a v tu dobu se raději otáčím a jdu do prdele a znova jim říkat proč jsi tedy nejel na ten dvou dení trenál co jsem dělal ? odpovědi jsou - na to nemám,nemám na to věci - každej na to má a věci vždy říkám že mohu zapůjčit jak od sebe tak ok jinej lidí.
kdo se bude chtít někam dosta nebo se něco naučit stačí vždy napsat nějakému týmu a ten ho bud příjme nebo snim začne trénovat a případně předá pár zkušeností a znalostí,ale kdo nechce tak otom bude jem kecat a pojede si to svoje ....komu není rady - tomu není pomoci



Naposledy upravil mkofik dne Thu Feb 28, 2013 5:53 am, celkově upraveno 1 krát

7Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Wed Feb 27, 2013 12:28 pm

Gary

Gary
představený uživatel

Vais Tomáš napsal: ..... současně s problémem, že mě jednotka již neposouvala dál, jsem se rozhodl jít k Martinovi Boudovi a jeho USMC bandě v Praze, Dlouhodobě zaběhaná jednotka. Takhle by se to mělo dělat, a ne mít jednotky o 2 lidech, to fakt nemá cenu....

Pod tohle se klidně podepíšu. Díky za kvalitní a srozumitelný názor (mám na mysli celkový příspěvek, nejen citovanou část).

Jsem rád, že můj příspěvek vyvolal alespoň nějakou odezvu. A jsem příjemně překvapen, že spíš mi dávají všichni za pravdu a můj názor mi vyvrací. Otázkou je, co s tím žalostným stavem uděláme.

http://www.delta-trutnov.com

8Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Wed Feb 27, 2013 4:10 pm

krtek

krtek
představený uživatel

Možností je dost, a jedna z nich a pro většinu ze zúčastněných nejmíň násilná je, přetáhnout místní akce do nových a větších lokalit.

Místní AS boys si totiž zvykly na hřišťátka 100x100m kde se ani nespotěj, a nemaj práci s hledáním protivníka. (Prakticky musej řešit jediný, plnej točák a mířit správným směrem)
pro příklad: kryblice, libeč, les nad motokrosem, atd...

Za dob dávno minulých byly akce mnohem náročnější, a všechny nás to nutilo, něco dělat, byť i minimum. Ale stále se tu držela jistá úroveň a kultura.

kdysi bylo ve zvyku, že akce v okolí ruskýho hrobu byly dělaný tak, že se řeklo v 8 tam, a jednotky začali rovnou operovat a lovit ostatní, žádný hodinový scházení se na místě a podobně. Ovšem v týhle době 50ti jednotlivců je to těžký...

9Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Wed Feb 27, 2013 4:29 pm

krtek

krtek
představený uživatel

Nicméně, mohly by se k tomu vyjádřit i ti, kterých se to týká....

10Znovuoživení scény Empty Re: Znovuoživení scény Sat Mar 02, 2013 9:36 pm

Johny_h

Johny_h

krtek napsal:Nicméně, mohly by se k tomu vyjádřit i ti, kterých se to týká....

Koukám, že větší a zajímavější akce tady nikoho nezajímaj.

11Znovuoživení scény Empty Znovuoživení scény Sun Mar 03, 2013 11:29 am

Šáfa

Šáfa
Admin
Admin

krtek napsal:Nicméně, mohly by se k tomu vyjádřit i ti, kterých se to týká....

Ty, kterých se to týká ti na to reagovat nebudou, neb by se snížilo jejich ego a to je přeci nepředstavitelné... Neutral

Sponsored content



Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru