Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

zkušenost s PMR v lese

+4
Krugi RCTT
Forest
Batman
dark wolf
8 posters

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1zkušenost s PMR v lese Empty zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 4:02 pm

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Jaké jsou vaše zkušenosti s PMR vysílačkami v lese.
Moje né zrovna růžové - díky ztrátě komunikace
jsme ztvrdli bránit bod 2 hodiny a pak se dozvíme
že už je hodinu konec, ale to je tak na okraj.
Jaké jsou tedy zkušenosti, jakou by jste doporučily
do 1000 Kč, popřípadně nějaký upgraed PMR Question Question

2zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:01 pm

Batman

Batman
představený uživatel

Moje zkušenosti jsou poměrně špatný, zvláště u první 44ky jsme byli pěkně nahraný... dosah těch horších byl tak 300 metrů a těch lepších maximálně 600-800 metrů, a to mluvím o smíšeným lese na rovině... pokud byly v cestě vysílání nějakej kopec, nebo vy jste byli v díře, šel dosah na půlku...

Přímo PMR nedoporučuju (teda pokud nejsou do družstva, tam se hoděj). My to řešíme RF 10kama mezi většíma skupinama.

http://asvitezna.estranky.cz

3zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:09 pm

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Přemýšlel jsem o CB, nebo také RF10,
ale když to tu skoro nikdo nemá a
hlavně nikdo z teamu, nemám co řešit Suspect
Co nějaké vylepšení PMR ?

4zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:14 pm

Forest


Admin
Admin

wolf napsal:Přemýšlel jsem o CB, nebo také RF10,
ale když to tu skoro nikdo nemá a
hlavně nikdo z teamu, nemám co řešit Suspect
Co nějaké vylepšení PMR ?

pro komunikaci v týmu PMR ideál
RF10 mezi týmama celkem fajn

vylepšení PMR? slyšel jsem že Héňa si nějak vyupgreadoval PMR propojením s RF 10, ale jak a co nevím
a taky jsem slyšel, že PMR má kroucenou anténu, kdyby PREJ byla kousek rovná a pak kroucená, tak by to údajně mělo bejt lepší a nebyl by takovej problém v kopcích, zkus se kdyžtak obrátit na Sharpa od SEALů, třeba poradí

5zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:20 pm

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Byl by ICQ kontakt ?
Jinak to propojení s RF10
mě zaujalo a to s tou anténkou
by to jít mohlo, někde jsem ale
četl že když připojím delší anténu
na PMR (třeba pul metr prutovku
z autorádia nebo vidle) mohu celou
staničku odpálit - prý je to nastaveno
na určitou délku antény pale

6zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:22 pm

Forest


Admin
Admin

wolf napsal:Byl by ICQ kontakt ?
Jinak to propojení s RF10
mě zaujalo a to s tou anténkou
by to jít mohlo, někde jsem ale
četl že když připojím delší anténu
na PMR (třeba pul metr prutovku
z autorádia nebo vidle) mohu celou
staničku odpálit - prý je to nastaveno
na určitou délku antény pale


no, je to nastavený, ale když kus spodku právě snad nahradíš rovným, tak tam nejsou taky posraný spády, ale říkám jen to co mi právě Sharp řekl ...... napiš mi na ICQ a přepošlu ti ho Wink

7zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:26 pm

Krugi RCTT

Krugi RCTT
Admin
Admin

já mám 2 PMR, jednu kobru, jednoho hoffra, na rovině na přímej signál při hezkym počasí není problém klidně i 20 km ale jak všichni víme v softu nemůže taková situace nikdy nastat Very Happy ale jinak to stojí za prd. Hledal sem tady u nás jestli by se něco dalo sehnat ale nejde, (tak aby to bylo PMR a mělo to větší dosah) pak už jedině to CB ale to zas nikdo nemá tak sme zkusili hledat v zahraničí, nejlepší by byli americký midlandy, maj výstupní výkon 5W což je jako naše CB ale tim že to maj amíci "PMR" u nich se to jmenuje walkie talkie tak tady v evropě to není povolený, řekl sem že na to prdim a stejnak je objednám, dosah 50 km v zástavbě 4-5, těsně před objednáním jsem ale zjistil že běhaj na jinejch frekvencích:( takže jsme pátrali dál a objevili sme čínský vysílačky který maj výstupní výkon 2,5 W což krátí vzádelonst na 20 km ale i v hustym lese a hlavně měnitelnej frekvenční rozsah, takže si pak v klídku naladim vaše PMR a bude to v cajku Very Happy až přijdou tak odzkoušim a řeknu vám jak to chodí nebo nechodí. Jo jinak kluci od seals mluvili o nějakym vypálení tranzistoru v PMR nebo co, že prej to zvedne dosahale to se zeptejte jich

8zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:32 pm

Matt 3pp

Matt 3pp

krugi ty číňanky mě zaujali pošli mi prosím odkaz..A popřípadě mi pak dej tedy vědět jak to fachčí..a cena díkec..

http://www.sgi.7x.cz

9zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:35 pm

Krugi RCTT

Krugi RCTT
Admin
Admin

http://www.radiogearpro.com/main/product_info.php?cPath=30&products_id=107&osCsid=c63c95b468e3817359934c1ab50cc955


stojí něco okolo 900kč plus headset 500 takže tak do 1500 se vejdem i s poštou, kdo by měl zájem tak cca za 14 dní objednávám tak se můžete přidat

10zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:38 pm

Mr.Freeman

Mr.Freeman
představený uživatel

poradim ti jednu věc wolfe dokonce u nás nato máme profika jmenujese: (nebudu kvůli ochrany říkat) ale dost možná si oněm slyšel má doma sestrojenou vysílačku akorát anténa je dlouhá asi 10metrů...inak údajně tušim buka snim zkoušel a čistě bezproblémů ho chytil na náchodsku a ten týpek eště tvrdil že chytá odsud Hradec Králové čistě....ale jak řikám možná by to pomohl hodně ale má 10 metrů anténu na střeše....

http://www.infantry.wbs.cz

11zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue May 26, 2009 6:40 pm

Matt 3pp

Matt 3pp

1)Já moc s vysílačkami neumím ale naladím se bez problému na ostatní?
2)Platba jde i v KČ?
3)Je to na tužkový baterky?

http://www.sgi.7x.cz

12zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Wed May 27, 2009 5:30 am

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

To Freeman: on má PMR od Inteku za 10 000 ,-
Tak se nediv bounce

13zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Fri May 29, 2009 1:02 am

fubu

fubu

krugi: ta vysilacka sice ma menitelnej rozsah, nicmene tam chybi krok pro ladeni pmr kanalu (6,25 kHz). Je mozne, ze bude problem to sladit a budes slyset treba na dvou kanalech naraz apod, coz nemusi byt zrovna mile.

Co se vykonu tyce tak s tou baterkou co k tomu je to vidim realne na takovej odpoledni pokec, do zadnejch vetsich akci bych se bez nahradni nepoustel.

Dalsi vec k vykonu, u nas se smi vysilat pouze s vykonem 0,5W na PMR pasmu. Pomerne zajimavejsi tam jsou sdileny frekvence, ktery s tim bez problemu naladis a v tomhle pasmu jsou 3 na 5 W vykon a 2 na 1W. Tam se muze legalne vysilat a asi by to stalo za rec.

Jinak nevim, jak se na ty stanicky zatvari celnici, pokud nebudou homologovane, ale o tom spekulovat nechci.

A neco malo obecne k PMR
Co se zlepseni vykonu standartnich PMRek tyce, tak asi jedina rozumna cesta (pokud odhlednu od toho, ze se to nesmi) je vymena anteny za lepsi. Ta se da vyrobit, neni to zas takovej problem, staci pohledat na googlu ("pmr 1/4 antena") a navodu se najde spousta.
Jen podotykam, ze nechci nikoho k nicemu navadet a sam jsem to nezkousel, takze to berme ciste teoreticky ;-)

14zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Fri May 29, 2009 5:08 am

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Koukal jsem na hodně návodů,
ale nějak se mi do toho nechtělo ...
Čistě teoreticky: Neudělal by mi to
někdo ??

15zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Tue Jun 30, 2009 2:25 pm

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Ako to dopadlo Krugimu s těmi PMR ???

16zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Mon Jul 20, 2009 1:17 pm

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Když do PMR na tužkové
baterie AAA dáte nabíjecí
1.2 V akumulátory, tak
má celá vysílačka nižší
výkon, než když dáte
alkalické 1.5 V baterie !

Krugi nakonec ty PMR neobjednával ????

zkušenost s PMR v lese JT-308

17zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Mon Jul 20, 2009 5:30 pm

Čtvrťa - HSK

Čtvrťa - HSK
představený uživatel

wolf napsal:Když do PMR na tužkové
baterie AAA dáte nabíjecí
1.2 V akumulátory, tak
má celá vysílačka nižší
výkon, než když dáte
alkalické 1.5 V baterie !

Krugi nakonec ty PMR neobjednával ????

zkušenost s PMR v lese JT-308

Přesně tu vysílačku co je na obrázku jsem si obědnával, nějako koncem měsíce bych ji měl mít doma, takže jištak mohu napsat recenzi Smile A poštovný tam je u ty firmy zdarma. Takže 800 KČ za vysílačku

http://www.hsk.ctvrta.cz

18zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Sun Feb 28, 2010 10:50 am

dark wolf

dark wolf
představený uživatel

Projiždim foru a koukam na nedořešené věci
- Jak je to tedy s touto china PMR ? -
Objednával jí vůbec někdo ??

19zkušenost s PMR v lese Empty Re: zkušenost s PMR v lese Sun Feb 28, 2010 1:17 pm

Čtvrťa - HSK

Čtvrťa - HSK
představený uživatel

Dark WolF napsal:Projiždim foru a koukam na nedořešené věci
- Jak je to tedy s touto china PMR ? -
Objednával jí vůbec někdo ??

Jak už jsem psal - mám ji doma ... KLIK

http://www.hsk.ctvrta.cz

Sponsored content



Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Similar topics

-

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru