You are not connected. Please login or register

doporučení

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 doporučení za Fri Oct 05, 2012 6:20 pm

mkofik

avatar
Admin
Admin
Zde vám napíši malé rady co používat na akce které nejsoujen na jeden den,ale i tak se mohou používat na ty jednodenní akce.

Základní věc je dobrá obuv která je jak pohodlná tak i účelová - pohodlaná v chození,nikde netlačí,dobře se nazouvá,má doboru podrážku.
účelová - odolává bud částečně nebo úplně vodě,nebo je upravena do prostředí kde je velké mokro a tam by vodě odolná obuv byla mnohdy nepoužitelná (GTX a membránová obuv) obuv do míst které jsou hodně podmáčené jsou např. US jungle.

Další základní věcí je použití ponožek - od teplých na spaní až po standartní na chození,ale i zde je potřeba použít pokud možno kvalitu a pohodlnost -  nesmějí se v nich moc potit chodidla,nesmějí vám padat a nesmějí být diravé,
proto je dobté na X denní akce tahat sebou 2-3 páry ponožek,vněkterých případech není naškodu když jich bude i 6 párů.
Nepoužívat takzvané silonové to se vám pak noha zničí za pár min hod.

Další věcí co používat na X denní akce je doplnkové oblečení - na noc teplá čapka a rukavice,dle potřeb i šála/šemag atd. prostě něco na krk pokud nemáte bundu která zakryje krk,termo prádlo na spodek i vršek,to se v dení dobu sundává pokud není - 30  Smile ,sundává se to z důvodu aby se tělo moc nezpotilo a termo prádlo nebylo mokré a mohlo se použít na další noc.

Další věcí je oblečení/maskáče - na jedno denní akce není třeba používat náhradní,ale teké by nemělo být potrhané,malé vel. nebo zas nadměrmě velké,je možno použvat jak armádní tak civilní(samozřejmě že na AS akce podobně je třeba použít zelené nebo černé či jinak tmavé které nekřičí).
Na X denní akce pokud bude pevná základna a je zřejmé že bude špatné počasí je dobré si pořídit i náhradní oděv,i zde je možnost použít civilní oděv s komb. armádním oděvem.

Další důležitá věc - je použití nepomokavého oděvu tzv. Goretex,poncha či softshell oděvů které také částečně odolávají vodě a je v nich i teplo a mohou se používat na noční akce,ale i celodení nošení,zde je potřeba se věnovat dostatečné páči o takové věci od kontorl protržení až po nefunkčnost membrán.pozor u těchto věcí na praní některá jako GTX to nemají rády a snižuje se jejich funkčnost,také ozoř aby se tělo v těchto oděvech nezpotilo a neplnilo opačný efekt protože u X denních akcí to pak může být katastrofální když se tělo zapaří a v noci kdy může být chladněji onemocníte nebo se můžete dostat do tzv. teplotního šoku a jste potá na cca 14 dní KO.

Další věcí je použití věcí na spaní - od spacáku po oblečení - doporučuje se mít doma jeden letní a jeden zimní spacák,karimatka - zde je dobré použít smaonafukovací,jsou dražší,ale pohodlnější na záda a teplo.
další věcí je použití ždáráku - což je Goretex pytel do kterého si vlezete na spaní a jste vsu chu a částečně i v teple,ale ve spánku se vám to na 100% zadýchá a voda která se pak kondenzuje vám může kapat na čelo Smile ,tento GTX pytel se dá použít jako pytel na všechny věci které do něho nastrkáte a poté to vše vložíte do batohu,takto ulžené věci máte 100% vodotěsné a při deštích je máte suchá a použitelné.
Používat na spaní se může také celta nebo poncho ze kterých si utěláte přístřešek nebo se do toho mužete schovat jako do ždáráku.

Další věcí které používat - hlavně u AS akcí dostatek akumulátorů a nejdůležitější je používat dobré aku. GP,Sanyo nebo použití Lipol akumulétorů  !!!
Znažka jako Xcell,firefox atd. prosím nekupujte to jak vám bude sloužit tato baterka je nic proti tomu jak by vám sloužila pořádná jako je právě ta GP nebo sanyo či Lipol při dobrém zacházení

tohle jsou základní věci které používat Ne jenom na AS akceNaposledy upravil mkofik dne Sat Oct 18, 2014 8:07 pm, celkově upraveno 1 krát

Zobrazit informace o autorovi

2 Re: doporučení za Fri Oct 05, 2012 6:48 pm

mkofik

avatar
Admin
Admin
spousta věcí se dá smotat tak že se př. kalhoty vejdou to pytle od MRE jídel,fusekle to samé a vše i s jídlem zabere průměrný batoh cca 50L

Zobrazit informace o autorovi

3 Re: doporučení za Sat Oct 06, 2012 8:30 pm

mkofik

avatar
Admin
Admin
Dajší dúležitá věc hlavně v AS je použití akumulátoru a zacházení s nima a jeho skladování jak doma tak u sebe na akce.

Akumulátor by měl být v první řadě kvalitní a dle zbraně a upgradu by měla být volena voláž a kapacita a také vel. článků.
O značkách nebudu ani hovořit je snad jasné který jsou dobré a které naoapk ne,ale protože si dost lidí myslí že firefox a xcell atd. je super značka tak je to naopak je to to nejhorší co může být.
Každná zbran je stavěna na 7,2 - 8,4 a 9,6V Voltáž určuje rychlost kadence a mAh určuje délku použití v boji takže pokud budete mít základní AS zbran ideální akumulátor je 8,4V a dle akcí zvolte i kapacitu což je nejlepší od 1700mAh až po cca 4000mAh,ale pokud chcete ze svého kvéru udělat něco jako z mopedu - hondu,použíjte 9,6V akumulátor,při použití mosfetu je to jako turbo Smile.
Nebojte se že se vám při vyšší rychlosti něco roseká,rosekalo by se to i při nižší rychlosti Smile

Další věcí je správné nabíjení,to by mělo být pokud možno pomalé,cca 100 -250mAh davájícím proudem z nabíječky do akumulátoru,a pokud se dodržuje i správná délka bude vám takto pomalu a při správné délce nabíjení akumulátor fungovat léta a léta a léta a léta ...
Naopak rychlé nabíjení a nesprávná časová délka ho ničí a pokud ho i občas skratujete nebo vám bude padat či s ním jinak špatně zacházet,čekejte že životnost může být dosti krátká.

Skladování - doma by měl být uložen tak aby se na něj nedostla vlhkost a nezačal oxidovat,mělby také být uložen tak aby vám při otevření skříně nebo místa kde bude uložen okamžitě nespadl atd.
Skladování na akcích - na jednodenních akcích nebo i na více denních by měl být náhradní aku. uložn tak aby na něj něšla zbytečně vlhkost takže to vložte na sáčku po kuličkách které vám zbudou,také by neměl být v místech kde může být poškozen což je přední část těla,při zalehnutí je můžete zlámat nebo pokud by to bylo o něco tvrdšího tak pomačkat.
Skladování na X denních akcích je to samémé,měl by být uložet tak aby nenavlhnul a v chladnějších dobách by měl být naopak v místech na těle kde je velké teplo cimž se zabrání ztrátám kapacity,to znamená aby byl uložev pod vestou v kapse nebo někde tak aby ho hřálo teplo z těla,při spaní je dobré si vzít aku do spacáku a dát sije také na hrud nebo k nohám(k tříslům) pokud máte fusak nebo pytel z plyše atd. který hřeje nebo nepropustí chlad uložte ho do toho.
Také doporučuji pokud se nebude přez noc střílet berte si sebou zbran do spacáku nebo ji alepon zabalte do oblečení a vložte do batohu.

Rad které bych vám rád dal je hodněale tohle jsou ty nejzákladnější jak zdárně přežít akce pokud to nejsou takové které si žádají zkušenosti a znalosti na takové úrovni že musíte znát spoustu věcí ze zdravovědy,záchraných akcí jak v letních dobách tak v zimě,znalosti boje a velení k tomu také patří protože pak se na vás mužou vaši kolegové a kamarádi spolehnout kde a kdy koli a za každého počasí

Zobrazit informace o autorovi

Sponsored content


Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru