Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Dýmovnice - Dobrá slož.

4 posters

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Dýmovnice - Dobrá slož. Sat Nov 20, 2010 9:19 am

Anonymní


Anonymní

Mám tu pro vás dobrý tip.
Při výrobě klasické dýmovnice (WP45) se složkami sanitru (dusičnan draselný),cukru a jedlé sody jsem kvůli nedostatku moučkového cukru skusil smíchat moučkový s krystalovým a účinek je úžasný.
Smíchal jsem to 3:7 (30% moučkového a 70% krystalového cukru.)
Jen si musíte dát pozor aby to bylo dobře promíchané a rozmělněné bez hrudek.
Účinek negarantuji a také jsem si všiml že jsou různé druhy sanitru.
V úpici v drogérii pod městem jsem kupoval sanitr který vypada jako moučkový cukr ale jelikož ho tam nyní nemají tak jsem si koupil dražší za 25kč ve Rtyni na náměstí a ten má podobu krystalového cukru.
Tak přeji mnoho úspěchu jako jsem měl já a žádné zranění.

2Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sat Nov 20, 2010 12:02 pm

Abak

Abak
představený uživatel

Co sem hodit video? Na kolik vyjde celkově materiál?

http://www.4-pzpr.wz.cz/

3Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sat Nov 20, 2010 12:21 pm

Anonymní


Anonymní

Video až po akci protože už nemám sanitr a 1 dýmovnici na akci.
Jinak:
1 pytlík sanitru (100g) lepšího 25kč klasického 11kč
Cukr 1kg 30kč takže 100g 3kč
Jedlá soda stojí u tomana v úpici pytlík 1,50kč a vystačí ta 2 dýmovnice takže 0,75
Nějakou plechovku nejlepší od coca-coly - 12kč (i s kolou)
Izolepa na oblepení různé barvy 6kč v elektru na Veselce a ta vydrží dlouho.
A pak už jen čas a trpělivost.

Takže celkově tě lepší směs bude stát 43kč na 1 dýmovnici pokud počítám plechovku s coca-colou a izolepu když jí použiješ na 3X takže 2kč.

Dýmovnice s normální směsí se sanitrem za 11kč v podobě moučkového cukru te vyjdě na 29kč.
A to ještě když máš doma prázdné plechovky tě to vyjde mnohem levněji.

PS: Ta lepší směs díky lepšímu dusičnanu draselnému je zásluhou toho že ten levnější je jako moučkový cukr, tudíž má hrudky a nikdy se vám ho nepodaří rozemít na 100% prášek.
Kdežto ten dražší v podobě krystalového cukru má malinkaté krystalky a nemá tudíž hrudky a i tak je velice jemný.

(Jemnější=lepší)

4Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sat Nov 20, 2010 12:27 pm

Abak

Abak
představený uživatel

Takže očekavam video drunken (natočte to prosim cele se zapalenim až do shořeni směse, diky) queen

http://www.4-pzpr.wz.cz/

5Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sat Nov 20, 2010 12:37 pm

Anonymní


Anonymní

Ok ale bude to foťákem tak nečekej nějakej zázrak.

6Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sun Nov 21, 2010 6:24 pm

Vojt@

Vojt@
představený uživatel

Mám zásadní dotaz..musí to být vyloženě plechovka od colaloky nebo to může bejt klidně od spritu nebo do fanty?Nebo to prostě musí být pro nejlepší funkci coca-cola plechovka?

alien

7Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sun Nov 21, 2010 6:24 pm

Marshal

Marshal
představený uživatel

V¤jt@ napsal:Mám zásadní dotaz..musí to být vyloženě plechovka od colaloky nebo to může bejt klidně od spritu nebo do fanty?Nebo to prostě musí být pro nejlepší funkci coca-cola plechovka?

alien
No úplně nelíp to čoudí, když si tu plechovku od CocaColy necháš poslat přímo z Ameriky Very Happy

8Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sun Nov 21, 2010 6:26 pm

Anonymní


Anonymní

Nemusí.Žádný rozdíl v tom není.Můžeš klidně použít ruičku od hajzlpapíru ale lepší je nějaká plechovka protože ta rulička se ti rozpade, směs se všude rozsype daleko od místa hoření a neshoří celá směs.

9Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Sun Nov 21, 2010 6:33 pm

Marshal

Marshal
představený uživatel

V tom případě bude asi nejlepší použít nějakou pevnější plechovku (třeba konzervu ud žrádla pro zvířata), protože když ten sanytr hoří tak roztaví ten tenkej plech jako nic a dostane se do toho hodně vzduchu = málo kouře...
Škoda že nemám jak přendat fotky z paměťovky ze starýho mobilu (je to karta s označením M2)... Tam jsem měl těch videí několik. Třeba i takový pokusy, kdy jsme tam přidali střelnej prach, nebo hořčík Very Happy

10Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Thu May 19, 2011 2:54 pm

kuba(

kuba(
představený uživatel

můžete to i obarvit třebas na červeno je to pěkný čmoud

11Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Thu May 19, 2011 5:05 pm

Marshal

Marshal
představený uživatel

Tak třeba poraď čím..
..pastelkama to asi nebude lol!

12Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Fri May 20, 2011 1:33 pm

kuba(

kuba(
představený uživatel

potravinářský barvyvo/barvivo

13Dýmovnice - Dobrá slož. Empty Re: Dýmovnice - Dobrá slož. Wed Aug 31, 2011 8:53 pm

Abak

Abak
představený uživatel

Nějaké video s vašimi výtvory by nebylo? Cool

http://www.4-pzpr.wz.cz/

Sponsored content



Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Similar topics

-

» Odkazy youtbe

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru